Виставка з історії народної медицини "У неділю рано зілля копала"

Історія медицини починає свій шлях разом з появою людини, але певно говорити про рівень медичних знань можливо починаючи з ІІІ–ІІ тис. до н. е. Коло археологічних матеріалів, які можна чітко атрибутувати як медичні, вкрай обмежене. Тим не менш, окремі знахідки дозволяють сформувати уявлення про лікування у найдавніші часи. В експозиції виставки представлено ілюстрацію з черепом після трепанації та інструменти з кременю, що могли використовуватися в хірургії часів неоліту-енеоліту.

В експозиції представлені культові предмети з поховання сарматської жриці І ст. н. е., які використовувались для магічних дій і лікування. Матеріали виставки розповідають про знахарів, що були і першими лікарями, і фармацевтами та порадниками у використанні лікарських засобів, починаючи з часів Київській Русі і до ХХ ст. включно.

Експонуються факсимільні видання, що містять описи заморських і місцевих ліків (зіль) того часу, зокрема, «Ізборник Святослава» (1073), «Благопрохладний вертоград» (1534).

Окремі розділи присвячені лікарським рослинам рідного краю, предметам, що використовували народні цілителі для виготовлення та зберігання лікувальних засобів. Цікавою є колекція аптекарського посуду, інструментів та виробів сільських ковалів, що наділялися обереговими властивостями.

Тож вам випала виняткова нагода дізнатися, як лікувалися з найдавніших часів та оцінити переваги прогресу й досягнення сучасної медицини. Виставка експонуватиметься до 23 серпня. І не забувайте, що у вартість вхідного квитка включено відвідування всіх музейних виставок)

Графік роботи: з 10:00 до 18:00 (каса працює до 17:00), без перерви на обід.
Вихідний день – понеділок.
Ціна квитків

  • Для дітей (до 18 років) - 10 грн.
  • Для студентів - 20 грн.
  • Для дорослих – 30 грн.

Переглядів: 1187
Поширень: 0