Вінниця на першому місці у рейтингу інвестиційної привабливості серед міст України: подробиці

Цьогоріч Вінниця вкотре здобула першість за дослідженнями інвестиційної привабливості. Про це повідомив мер міста Сергій Моргунов.

«Вінниця продовжує утримувати високий інвестиційний рейтинг. Маємо найвищий показник "uaINV5" за результатами дослідження Агентства "Кредит рейтинг" та відмінний показник "invAА" від Агентства "IBI – рейтинг". Попри виклики війни, ми продовжуємо посилено працювати та створювати відповідні умови для того, щоб бізнес розвивався. Працюємо далі», – сказав Сергій Моргунов.

Створення умов для стабільної роботи бізнесу – один з пріоритетних напрямів Вінницької міськради. Від початку повномасштабного вторгнення наша громада прийняла понад 300 релокованих підприємств, переважна більшість яких змоглане лише відновити свою діяльність на новому місці, а й створити сотні робочих місць. За словами заступника міського голови Андрія Очеретного, станом на початок липня 1 850 жителів ВМТГ офіційно працевлаштовані на базі переміщених підприємств. 44 робочих місця було створено минулого місяця.

У місті також активно працюють над розвитком індустріальних парків, резидентами яких є вітчизняні та іноземні інвестори. Там розвивається промисловий потенціал громади у галузях машинобудування, глибокої переробки сільськогосподарської продукції тощо.

Ще одним важливим наміром, який реалізує наразі у Вінниці за підтримки партнерів з проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), є інноваційно-технологічний центр «Кристал». Його фінансує Уряд Німеччини через німецьку федеральну компанію GIZ GmbH та впроваджує Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Будівельники плідно працюють над реновацією приміщення колишнього заводу. Міська влада планує перетворити «Кристал» на осередок креативної економіки та індустрій в частині розвитку ІТ, підприємництва, науки та стартапів. Цей проєкт стане цікавим для інвесторів, які прагнуть розвитку з залученням новітніх технологій. Тим часом міська влада впроваджує також різні інструменти підтримки бізнесу, щоб стимулювати його до розвитку.

Зараз у громаді діє три Порядки, якими можуть скористатися підприємці:

Порядок часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва за рахунок коштів бюджету ВМТГ;

Порядок часткової компенсації роботодавцям витрат на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за новостворені робочі місця за рахунок коштів бюджету ВМТГ;

Порядок часткової компенсації витрат на придбання обладнання для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії суб’єктам господарювання за рахунок коштів бюджету ВМТГ.

Джерело: ВМР



Переглядів: 334
Поширень: 0

Останні новини