На Вежі Артинова тиждень майорітиме прапор та гратиме гімн Євросоюзу

Протягом тижня у Вінниці, на Вежі Артинова, майорітиме прапор та лунатиме гімн Європейського Союзу. Зробили це з нагоди офіційного отримання Україною статусу кандидата на вступ до ЄС.

Про це повідомили в Музеї Вінниці.

«Прапор Європи – синє полотнище з дванадцятьма зірками, які утворюють коло. Це офіційний символ Євросоюзу та Ради Європи. Зірки символізують народи Європи, а коло є знаком єдності. Їх кількість незмінна – 12. Це число символізує досконалість і цілісність: 12 місяців у році, 12 позначок на циферблаті годинника тощо. А синій колір стягу уособлює небо, на якому сяють ці зірки. Також тут прочитується християнська символіка, адже західна традиція зазвичай зображує Богородицю з ореолом-німбом над головою, який складається з 12 зірок», – йдеться у повідомленні.

А ще о 12 годині з Вежі лунатиме «Ода до радості». Спершу це був вірш Фрідріха Шиллера, а в 1824 році Людвіг ван Бетховен поклав його на музику і включив до складу завершальної частини Дев’ятої симфонії. В наш час ця мелодія є гімном Євросоюзу.

Нагадаємо, 23 червня, відбувся історичний момент для України. У Брюсселі під час саміту Європейського Союзу ухвалили рішення про  надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Такий же висновок отримала Молдова.Переглядів: 1243
Поширень: 0