Вінничани досліджували малі річки на урбан експедиції. ФОТОРЕПОРТАЖ 

У Вінниці почалися дослідження інтеграції малих річок у міський простір. Дослідження відбуваються завдяки проєкту «Малі річки Вінниці». Першого серпня у Вінниці пройшла урбан експедиція. Понад два десятки учасників пройшлися маршрутом від озера Миру до парку Дружби народів та відкрили для себе по-новому малі річки Дьогтянець та Дьогтянчик. 

Про це інформують на сайті міськради. 

Як зазначила координаторка проєкту щодо малих річок Вінниці КП КП «Інститут розвитку міст» Янна Чайковська, під час фінальної дискусії учасники говорили про те, як змінити простори навколо таких річок та розширити їх потенціали. 

«Так сталося, що сьогодні малі річки Вінниці є «невидимими» для переважної більшості містян. Вони ігноровані як простори та природний ресурс натомість - не ігноровані як місця для збору відходів. Мені дуже приємно, що під час експедиції, учасники на прикладі Дьогтянця та Дьогтянчика відкрили для себе «річки-вонючки» зовсім по-іншому. Під час фінальної дискусії ми багато говорили про проблеми, конфлікти та виклики. Однак, значно більше учасникам хотілось говорити про цінності таких просторів та їх потенціали. Це означає, що вінничани готові до трансформації свого сприйняття малих річок. А це є основним підґрунтям для того, щоб і самі малі річки почали змінюватись», - розповіла Янна Чайковська.  

Наприкінці екскурсії Інститут розвитку міст та Агенція просторового розвитку зафіксували результати дослідження на мапі, яку невдовзі презентують на загал. У рамках проєкту «Малі річки Вінниці» планується інтегрувати їх у міське життя. Для цього працівники КП «Інститут розвитку міст» планують обговорення із містянами, які живуть поблизу. Переглядів: 1713
Поширень: 2